Tak zlehka divadělne premiérovo

pondělí 2. květen 2011 19:53

Kalich bude plnej sladkého MEDU

Jěšte nějaký ten měsíc, dva a divadelní prkna na čas přestanou znamenat svět. Herci si oddýchnou na divadelních prázdninách nebo si užijí nějaký ten letní divadelní festival. Předtím však může potěšit několik premiér.

Premiérově začnou v květnu dvě možná ne tak známe pražské divadla.

Prvním bude A studio Rubín, které nastudovalo hru se sladkým názvem Med. Zda bude mít historie jednoho erotického snu skutečně takovou líbivou chuť se budete moci přesvědčit již 7. 5 ve zmíněném Rubínu. Jedna z rolí patří i Ondřeji Pavelkovi, který „zažil“ i filmovou výchovu dívek v Čechách ve stejnojmenném snímku.

V divadle Kalich tak sladce nebude. Tady se odehraje Zločin a to dokonce v Posázavském Pacifiku. Název sice moc nenapovídá, ale ústředními motivy budou takzvaná smetánka, české písničky z první republiky a komedie. No kdo ví, jak tenhle zločin skončí. Zjistit to zjistí diváci, kteří zavítají 19. května „do Kalichu“. Těšit se možno na herecké výkony Jaroslavy Kretschmerové nebo Anny Polívkové.

(A studio Rubín, Med, 7. 5., 19. 30 hod.)

(Divadlo Kalich, Zločin v Posázavském Pacifiku, 19. 5, 19. hod.)

 

Divadlo na zábradlí si na druhou polovinu května připravilo pro své příznivce hru s nádechem revolty a odboje. Přesněji odboje proti komunistické moci v padesátých letech minulého století. Inscenace Česká válka představí osud třech odbojových organizací. Zhlédnout tady budete moci třeba ty, kteří si zahráli v pohádce Škola princů – Zdenu Hadrbolcovou, Petra Čtvrtníčka nebo Ivana Luptáka z filmu Anglické jahody.

(Divadlo na zábradlí, Česká válka, 20. – 21. 5., 19. hod.)

 

Cyrano!!! Cyrano!!! a do i do třetice Cyrano!!! Tak tenhle klasický příběh E. Rostanda ožije v muzikálové podobě 23. května v divadle na Vinohradech. Ve story Roxany a Kristiána je představí také jedna z paní hereček Dagmar Havlová Veškrnová, sympatický Václav Vydra nebo Veronika Žílková. Takovéto herecké obsazení s dalšími kolegy je zárukou příjemně stráveného večera. Takže…

(Divadlo na Vinohradech, Cyrano!!! Cyrano!!! Cyrano!!! 23. 5., 19. hod

 

A jak to tak bývá život, i ten divadelní, nepřináší jenom začátky ale také konce. Ty divadelní mají i vznešený název – derniéra. Jedna čeká i na divadlo Hybernia. To se rozloučí 28. května s mimořádně úspěšným muzikálem Dracula. Jestli máte teda zájem zažít společnost Dana Hůlku, Moniky Absolonové nebo Leony Machálkové, poslední možnost budete mít právě 28. 5 v prostorech divadla Hybernia již od 18.hod.

(Divadlo Hybernia, Dracula – derniéra, 28. 5., 18 hod )

 

Eva Vašková

Žádný diskusní příspěvek dosud nebyl vložen.

Eva Vašková

Eva Vašková

kultúra, spoločenské dianie, cestovanie

"..v úlohách hlavných, vedľajších, opakovanie sa nekoná, premiér včerajších..." - z vlastnej tvorby. Nech je teda každý deň slávnostnou premiérou, ktorú si užijeme....

REPUTACE AUTORA:
0,00

Seznam rubrik

Tipy autora

tento blog
všechny blogy

Pošlete mi vzkaz

Zbývá vám ještě znaků. Je zakázáno posílat reklamu a vzkazy více bloggerům najednou.