Léto patří hudbě - letem přes letní festivaly

sobota 16. duben 2011 20:08

Votvírak 2011 to vše otevře

Oddech, pohodička a sluníčko. Tak to je idylka léta. Pro toho, kdo si tuhle kombinaci rád oživí i oblíbenou muzikou, je tady pár tipů kam si to namířit.

Jak jinak otevřít festivalovou sezónu než otvírákem a nejlépe tím Milovickým. Již po páté se setká výběr české a slovenské hudební scény na VOTVÍRAKU 2O11 při Praze v Milovicích. Ty správný pěvecké „lahvičky“ tady otevřou třeba Xindl-X, Janek Ledecký, Chinaski, Desmod, NoName nebo raper Rytmus. A fanoušci si je mohou vychutnat až do dna.

(17. – 19. 6 2011, MILOVICE)

Kulaté dvacáté narozeniny festivalu OKOLO TŘEBONĚ přijdou muzikou oslavit bratři Ebenové i Nedvědové, staví se folkoví Jananas a Tomáš Klus a ztracenou písničku projektu Asociace APLA představí Marek Ztracený. A kdo by zatoužil po divadle připravené je Divadlo Járy Cimrmana.

(24. – 27. 6 2011, TŘEBOŇ)

„Štyri kone vrané, ťahali ma z vane…“ …“…keď idú maturantky mestom…“ Příznivci Petra Lipu určitě znají tyhle slova ze zpěvákových písní. Poslechnout si je, i když možná ne právě ty zmíněné, budou moci na festivalu ZÁHRADA. Petr Lipa bude totiž jedním z hostů tohohle folkového veselí. Muzikantský garde se mu tady chystá dělat Jan Nedvěd, seskupení Jananas nebo Tomáš Klus. To pro ty, kteří nestihli Okolo Třeboně. :-)

(1. – 4. 7 2011, NÁMĚŠŤ NA HANÉ)

Doslova andělským je možný nazvat COLOURS OF OSTRAVA 2011. Ne proto, že by šlo o setkání nevinných nebeských bytostí, ale proto, protože má blízko k prestižním hudebním oceněním Anděl. Jednak samotný festival je držitelem ceny za nejlepší hudební událost roku, i když ji získal již před pár lety. A jednak se na tenhle rok na festivalu objeví taky Republic of Two a Nightwork, kteří si svou sošku Anděla přebrali nedávno. Kdo ví, možná organizátoři Colours sehnali i nějakého toho skutečného nebeského hosta, ti hudební budou ale určitě stát za to.

(14. – 17. 7, OSTRAVA)

Pro zážitek z benátské noci nemusíte přímo do Venezie. Stačí si zajít do Malé Skály na BENÁTSKA NOC 2011. Rozdíl však bude v tom, že zatímco v těch skutečných Benátkách by vás vítali melodie renesančních klasiků, tady bude znít rock, pop nebo folk. Spolu se návštěvníky si budou festivalové nálady užívat například Lucie Bílá, Lenka Filipová, Aneta Langerová nebo mistři cikánských rytmů ze Slovenska – Cigánski diabli s doprovodem Jaroslava Svěceného. Zdá se, že noci posledních červnových dní budou na Malé Skále pořádně horké.

(29. – 31. 6 2011, MALÁ SKÁLA)

 

Hezké hudební léto.

 

Eva Vašková

Eva Vašková

Eva Vašková

kultúra, spoločenské dianie, cestovanie

"..v úlohách hlavných, vedľajších, opakovanie sa nekoná, premiér včerajších..." - z vlastnej tvorby. Nech je teda každý deň slávnostnou premiérou, ktorú si užijeme....

REPUTACE AUTORA:
0,00

Seznam rubrik

Tipy autora