MDŽ už dávno není jen o karafiátu

úterý 8. březen 2011 10:45

Růže je stále květem lásky

8. březen patří na celém světe těm něžnějším stvořením, tedy ženám. Byli doby, kdy se s tymhle svátkem spájel jenom rudý karafiát, který se v tenhle den dostával jakoby na příděl. Dnes je tomu jinak a muži mají na výběr, čím svou drahou potěší. Ale pozor pánové – i květy dokážou mluvit.

Aspoň se tedy tomu tak říká. Květiny sou, svou výpovědnou hodnotou, schopny povědět třeba to jak to s váma dotyčný dárce myslí, nebo jak vás on sám vnímá. To už, jestli jde o pravdivou výpověď nebo ne, musíte posoudit vy samy. Takže ?

Když se dárce rozhodl pro gerberu, tak má prý on sám sklony ke sentimentálnosti a pověrčivosti. Co by ale mohlo nám ženám vyhovovat je to, že je lehko ovlivnitelnej. „Miláčku nepůjdeme…., nekoupíme?“ …..Ale jo, jasně…Samozřejmě.“ Ruku na srdce, milé dámy nelíbilo by se vám to? Ale asi jenom v některých případech a zneužívat mužskou dobrotu také není vždy to nejlepší. Ona totiž má taky své hranice.

Ty by však neměla znát láska toho, kdo daruje tulipán. Jestli jste si mysleli, že růže je jediným kvítkem lásky, tak si teď můžete k ním připsat i zmíněný tulipán. Dárce ním vyjadřuje vášnivou lásku, věrnost, ale též jakousi konzervativnost.

„Jsi jedinečná“ …tak tohle říká orchidej resp. ten kdo vám ji věnuje. Tenhle nádhernej květ je možností jak dát najevo, že pro dotyčnýho jste velmi důležitá a znamenáte pro něho mnoho. Dobro v jakémkoliv smyslu jste zřejmě pro toho, kdo vám v květinářství vybral lilii. V bílé barvě může však poukazovat na skryté maloměšťanství dárce. No, možná trochu tvrdší vyjádření, ale i tak je lilie krásným květem. Takže pokud ji dostanete, neberte výše uvedený fakt příliš vážně a úsměvem ji přijmete.

Růže stále vede žebříček nejčastěji darovaných květin a tak nepotřebuje obhajovat své prvenství mezi „lásky květy“. Možná jen jejích počet může co to naznačit. Jednou růží muž naznačuje svůj zájem, ale tak trochu se bojí naplno projevit své city. Kytice růží je jasným symbolem toho, že to myslí vážně.

No a nakonec nezapomene ani na ten, možná tak trochu neprávem zatracovaný karafiát. Má sice svou nelichotivou tradici, ale to neznamená, že ho není vhodné darovat. Francouzskí vojáci je třeba nosili na znak své statečnosti. Že jste dostala kytici karafiátu ? Skvělé, máte při sobě zřejmě statečného muže. Ale pozor, v lásce je opatrný a bude chtít, aby jste ji více projevovala vy.

Takže milé slečny, milé dámy, ať dnes každá pocítí, že je tou výjimečnou a nějaké to hezké překvapení od pánů tvorstva. Ale to může být nejen dnes, ale i jindy v průběhu roku. No ne ?

 

 

 

 

 

 

Eva Vašková

Eva Vašková

Eva Vašková

kultúra, spoločenské dianie, cestovanie

"..v úlohách hlavných, vedľajších, opakovanie sa nekoná, premiér včerajších..." - z vlastnej tvorby. Nech je teda každý deň slávnostnou premiérou, ktorú si užijeme....

REPUTACE AUTORA:
0,00

Seznam rubrik

Tipy autora