Od Marmelády, přes Antlantídu až k zatím poslednímu Dárku

neděle 6. březen 2011 15:44

Lucka Vondráčková jako novinářka Renata ve filmu Labyrint
foto zdroj - www.fdb.cz

„Jen za tebou ty džíny jdou… Tou cestou necestou“….. „Jen ten kdo má tě rád se dívá a říka...“ ….kdo by neznal písničky, s kterými se jako dětská a později teenagerská hvězdička Lucka Vondráčková představovala veřejnosti. Interpretka Džinů, Kdo tě má rád nebo Lásky na sto let, už ale dávno není tou holkou, která šla kolem krámku pod podloubím schouleným. Slavit bude již své třetí kulatiny s plus jedničkou

Není se skutečně co divit, čas letí a roky neznají stopky. Lucie Vondráčková je na hudebno – filmové scéně už více než dvacet let a 8. března přijme blahopřání k svým 31. narozeninám.

Co je to stát před kamerou zkusila zpěvačka poprvé v deseti letech, kdy si zahrála v televizním seriálu Území bílých králů. Hudebně úspěšným, se stal, ale až rok 1993, tehdy Lucka vydává své debutové album se sladkým názvem Marmeláda. Odezva na sebe nenechala dlouho čekat a CD s dětskými písničkami získalo platinovou desku. Když je práce oceněna a dělá se dobře je třeba pokračovat. A tak se zpívalo dál. O rok později přisel Rok 2060 a dalším rokem pak Láska na 100 let a také Atlantída s nezapomenutelnýma Džínama.

Tak jak se ale měnila mladá nác – letá holka na ženu, tak se měnili i její písničky. Přirozený vývoj dodal Lucii na dramatičnosti i v hudebním projevu. Takový nádech má třeba videoklip k písní Poušť a určitě Markytánka z alba Boomerang. Teď je nejnovějším CD - Dárek, kde najdete také, více méně pomalejší skladby, ale i vzpomínku na ty nestárnoucí hity v novém podání. Jako „dárek“ pro fanoušky je tu totiž třeba Julie, Kdo má tě rád, Malá mořská panna a jiné. Celkem je na tomhle albu devatenáct písní z toho šest duet a čtyři nový verze právě těch starších písniček.

Zpěvačka se stala i šikovnou herečkou a v tyhle kariéře pokračuje. A že to, co poznala v deseti, neopustila až dodnes, dokazuje mnoho pohádek, filmů či seriálů. Viděli jste pohádkové příběhy Šmankote, babičko čaruj, O víle Arnoštce, filmové snímky Snowboarďáci, Nejasná zpráva o konci světa nebo Bathory ? Když jo, tak ani tady určitě vašemu oku neunikla.

Nejnověji ji budete moci shlédnout v hlaví roli Labyrintu. Filmu, kde se vše točí kolem záhad a temnosti. To ale, jak Lucii sedla úloha novinářky Renaty, uvidí návštěvníci kinosál až v premiéře 31. března.

 

 

Eva Vašková

Eva Vašková

Eva Vašková

kultúra, spoločenské dianie, cestovanie

"..v úlohách hlavných, vedľajších, opakovanie sa nekoná, premiér včerajších..." - z vlastnej tvorby. Nech je teda každý deň slávnostnou premiérou, ktorú si užijeme....

REPUTACE AUTORA:
0,00

Seznam rubrik

Tipy autora